Sponsorlu Bağlantılar

Kuşkusuz ki kadınların en önemli aksesuarları saçlarıdır. Bir kadının saçları istediği gibi değişle kendini asla güzel ve iyi hissetmez. Bu nedenle saç bakımı hemen her kadın için en önemli durumların başında gelir. Pek çok bakım ürününün kullanıldığı günümüzde, saçların yıpranması ve canlılığını kaybetmesi de sıklıkla karşılaşılan sorunlar arasında. Daha sağlıklı saçlara kavuşmak için pahalı ürünler kullanmanın dışında kendiniz de bir şeyler yapabilirsiniz.

Saç tipinize uygun bir şampuan ve saç kremi kullanmakla beraber, haftada birkaç kez uygulayabileceğiniz saç bakım kremlerini de mutlaka denemelisiniz. Saç kremi ve bakım kremlerini uyguladığınızda saçlarınızdan normalden biraz daha fazla bekletmeniz çok daha ışıltılı ve yumuşak saçlara sahip olmanıza neden olacaktır.

parlak-saclar

Islak saç tellerinin çok daha kırılgan olacağınız aklınızdan çıkartmadan, havluyla saçınızı kurularken çok daha nazik hareketlerde bulunmalı ve saçınızı kuruturken fön makinenizi çok yakından tutmamalısınız. Bu sayede kırılmaların önüne geçebilirsiniz.

Yoğun bir şekilde jöle veya sprey kullanımı da saçların zamanla yıpranmasına neden olabilir. İçeriğinde saçı besleyen kimyasalların bulunduğu köpük benzeri şekillendiriciler hem istediğiniz görüntüyü sağlayabilir, hem de saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirler.

sac-bakimi

Sürekli saçını boyatan bir bayansanız, bu durumda mutlaka içeriğinde yoğun keratin bulunan şampuan, bakım kremi veya serumlar kullanmalısınız. Saçınıza düzenli olarak keratin destekli bir bakım yapmanız, saç tellerinizin yeniden yapılanmasına, onarılmasına ve güçlenmesine neden olacaktır.

Saç fırçalamak da parlak ve sağlıklı saçlar için önemli püf noktalarından biridir. Yumuşak bir saç fırçası ile her gün saçlarınızı birkaç kez fırçalarsanız ışıldayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar