Sponsorlu Bağlantılar

Ayrılıklar ve boşanmalar yüzde olarak her geçen gün artarken, hala bir ilişkiye sahip olanlar için yapılabilecek pek çok şey var. İlişkinizin daha sağlıklı sürmesi ve yıpranmaması için mutlaka kendinizi gözden geçirmeniz ve ilişkinizde neyin eksik olduğunu sorgulamalısınız. İşte ilişkinizi daha sağlıklı hale getirmenin püf noktaları:

 evliligi-ayakta-tutmanin-yollari

1 iletişimin aranızdaki en güçlü bağ olduğunu unutmayın. Her koşulda birbirinizle konuşmalı ve sıkıntılarınızı öncelikle onunla paylaşmalısınız.

ayrilik-nedenleri

2 Evlilik ortak bir yaşama evet demektir ve bu nedenle ev işlerini veya sorumlulukları mutlaka ikiye bölmeli, birbirinizin omuzundaki, yükleri ortak bir şekilde hareket ederek azaltmalısınız. Bu sayede hem daha az yıpranacak, hem de birbirinize zaman ayırabileceksiniz.

bosanma-nedenleri

3 Birbirinize ne kadar zaman ayırdığınızı sorgulayın. Ortak mekanlarda sus pus oturmak beraber zaman geçirmek anlamına gelmez. En azından akşamları ne kadar sohbet ettiğinize ve beraber olmaktan keyif alıp almadığınıza bakmalısınız.

evlilik-sirlari

4 Yatak odası evliliğin temel taşlarından biridir. Onu ne kadar arzuladığınızı sorgulayın ve eşinizin de size karşı istekli olup olmadığını gözlemleyin. Cinsel sorunlarınız varsa bu konuda mutlaka karşılıklı konuşarak çözüm bulmalısınız.

Happy Couple

5 Evli olmak yapışık ikiz gibi dolaşmak değildir, zira her an beraber olan çiftlerin birbirlerinden sıkılma oranı bir hayli yüksektir. Kendinize zaman ayırın ve eşinizin de sosyalleşmesine olumlu bakın. Bireysel hareket etmek ilişkiye zarar vermez, aksine güçlendirir.

iliskileri-iyilestirmek-icin-ne-yapmali

6 Arkadaş ilişkilerinizi ve sosyal ortamlardaki durumunuzu gözden geçirin. Evlendikten sonra bu durumlarda azalma varsa mutlaka önlem alın. Eşinizin de arkadaşları ile zaman geçirmesine müsaade edin ve ayrı olduğunuz zamanların, beraber olduğunuzda pek çok sohbete konu olacağını da unutmayın.

saglikli-evlilik

7 Aranızda sorunlar olduğunda bu konuda sakin ve hoşgörülü bir şekilde konuşarak çözüme ulaşabiliyorsanız sevinebilirsiniz. Sorunlarınızı konuşamıyorsanız bu durumun ilişkinizde çıkmazlara neden olacağını unutmayın.

uzun-evliligin-sirlari

8 Ortak bir yaşam ortak hedefleri de beraberinde getirir. Birlikte yapmak istediğiniz hayalleriniz olup olmadığını sorgulayın.

saglikli-evliligin-sirlari

9 Eşinizden ayrı kaldığınızda onu özlemiyorsanız pek çok duygunun yerinde yeller esiyor olabilir. Üstteki maddeleri gözden geçirip yeniden duygularınızı yoğunlaştırmak doğru olacaktır.

iliskilerde-yasanan-sorunlar

10 Evli olmanın aranızda herhangi bir gizlilik ya da özel olmaması anlamına geldiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Birbirinizin mahremine ve özeline saygı duymayı öğrenmelisiniz.

saglikli-evlilik-onerileri

Sponsorlu Bağlantılar