Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda birçok insanın aklını kurcalayan sarışınlar nasıl makyaj yapmalı sorusu makyaj uzmanları tarafından netliğe kavuşturulmuştur. Eğer açık bir ten rengine sahip iseniz ve saçlarınız da sarı tonlarında ise öncelikle kullandığınız fondötenin rengine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yüzünüzle vücudunuz farklı tonlarda olur ve kötü bir görünüm ortaya çıkar.

sarisinlara-gore-makyaj

Şeftali allıklar ile makyajınızı tamamlayın

                Tartışmasız makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan birisi de kullanılan allıktır. Kimi insanlar top allık kullanmayı tercih ederken kimileri de toz allık kullanmayı tercih eder. Açık ten rengine sahip insanlar genellikle şeftali rengi ve pembe renginde allıklar kullanmaktadır. Bronz allık kullandığınız takdirde elmacık kemiklerinize uyguladığınız allıkta belirgin bir yoğunluk olur ve bu da makyajın orantısız yapıldığını gösterir. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz rujun rengi de oldukça önemlidir. Koyu tonların yanı sıra açık tonlar makyajınızın daha iyi gözükmesine yol açar.

sari-saca-makyaj

Göz makyajınız kusursuz olsun

                İnsanlar göz makyajı yaparken genellikle mevsime göre yapmaktadır. Kış aylarında genellikle koyu tonlar tercih edilirken yaz aylarında daha açık tonlar tercih edilmektedir. Fakat açık ten rengine sahip insanlar koyu makyaj yaparken esmerlere kıyasla daha hafif tonlar seçmelidirler. Gözleri renkli olan insanlar genellikle göz renkleri ile uyumlu renkler seçerler. Sizler de yaptığınız makyajlarda gözleriniz ön plana çıksın istiyor iseniz göz farları ve göz kalemleri ile gölgelendirme yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar