Sponsorlu Bağlantılar

Sedef hastalığı dünyanın hemen her yerinde çok sayıda kişinin mücadele verdiği ve çözüm bulmaya çalıştığı bir hastalıktır. Özellikle deri ve eklem bölgelerinde görülen hastalığın kesin tedavisi henüz bilinmemekle beraber hastalığa neden olan faktörlerin stres veya duygusal bozukluklar, hassasiyetler olduğu biliniyor. Kişilerin tüm bedenlerinde ortaya çıkabilen hastalık saç dipleri, bacaklar veya kasıklar gibi hayat kalitesi düşüren bölgelerde de çıkabiliyor.

Alternatif tıbbın çözüm bulmaya çalıştığı hastalıklardan olan Sedef, semptomları gideren veya azaltan bitkiler sayesinde hastalara nefes aldıracak kadar gerileyebiliyor.

Deve dikeni; Karaciğerin yardımcısı olarak bilinen Deve dikeni aynı zamanda kişilerin bağışıklık sistemlerini korumakta ve güçlendirmekte de önemli bir rol oynar. Günde iki kez kullanılması sedef hastalarına iyi gelmiş olduğu gibi, mutlaka bu konuda bilgi almak ve doktora danışmak gereklidir.

Çuha çiçeği yağı da aynı şekilde semptomları gidermek için kullanılan alternatif tıp bitkilerindendir ve derinin üzerine sürülebildiği gibi, ağızdan almak suretiyle de yardımcı olmaktadır.

Dulavratotu da pek çok hastalık gibi sedefe iyi gelmekte, özellikle yonca ile beraber kullanılması halinde kişilerde büyük bir rahatlama yaşatmaktadır.

Sedefe iyi gelen bitkiler içinde aloe verayı unutmamak gerektiği gibi, çay yağının da semptom giderici olduğunu hatırlatalım. Elma sirkesi ve kapsaisin kremleri de yine bu hastalık için kullanılabilir. Tüm bunları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

 

Sponsorlu Bağlantılar