Sponsorlu Bağlantılar

Bayanların kilo problemleri, gerçekten artık bir korkulu rüya haline gelmiştir. Bunun yanı sıra selülit, son zamanların en can sıkıcı halleri arasında yer alıyor. Belirli bir yaşa ulaşmış bayanlarda bazen kaçınılmaz olan bu selülit, bazı hareket ve egzersizlerden destek alınarak, ortadan kaldırılabilir. Elbette ki bu süreç iyi kontrol edilmeli ve kendini tamamen göstermeden yardım almak etkisini yitirebilmesinde daha kolay bir rol oynayacaktır.

selulit-giderici-hareketler

Yüzün ve yürüyün

Fırsat buldukça yüzün, Eğer ki yüzmeye vaktiniz ya da haliniz yok ise, yürümekte her zaman bu konuda yardımcı olacaktır. Hareketlenmenin tam zamanı. Günlerinizi ve saatlerinizi boşa geçirmek yerine, en basit olan selülit gidermek için egzersiz hareketleri arasında olan yürüyüşten destek alabilirsiniz.

selulit-giderici-egzersizler

Ağırlık çalışın

Sarkmalardan ve selülitlerden kurtulabilmek için, ağırlık çalışabilirsiniz. Fakat ağırlık çalışmalarını hızlı yapmanız verim kazandırmayacaktır. Yani bir ağırlığı hızlı hızlı 20-30 kere kaldırmak yerine, düzenli ve doğru, oldukça yavaş bir şekilde, 10 defa kaldırmanız daha etkili olacaktır.

selulit-gidermek-icin-egzersizler

Jimnastik

Bildiğiniz gibi Selülit gidermek için egzersiz hareketleri arasında jimnastik hareketleri de ön planda oluyor. Her zaman her ortamda jimnastik çalışmalarını yapabilirsiniz. Böylelikle, kaslarınız sıkılaşacak, nabzınız artacak ve vücudunuz her gün daha fazla düzene girmeye başlayacak. Tüm bunların yanı sıra koşu ve yürüyüş her ne kadar basit gelse de, en iyi egzersiz hareketleri arasında sayılıyor. Tabi ki düzenli beslenmek, sporunuzu daha etkili bir hale getirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar