Sponsorlu Bağlantılar

Sindirim problemleri yaşıyorsanız beslenmenize dikkat etmeniz gerekecek, zira yanlış beslenme sindirim sorunlarını biraz daha fazla körükleyecektir.

Organik olmayan sığır etlerinde hormon takviyesi olduğu için pek çok hayvan antibiyotiğini ve steroidini de almış olursunuz. Doğal olarak sizin de hormonal dengenizde sorunlar meydana gelir ve tabi ki bağışıklık sisteminiz de zayıflamış olur. Süt ürünleri ve organik olmayan sığır etlerinden uzak durmanız iyi olacaktır.

Sindirim sistemine zarar verenlerden biri de içinde kafein olan ürünlerdir. Gün içinde sıklıkla içtiğiniz kahve, çay, kola veya çikolata da sindiriminize zarar verebilir.

Yer fıstığı, işlenmiş yağlar, fıstık ezmesi, beyaz un ve tatlandırıcı bulunan gıdalar da uzak durmanız gerekenler arasındadır. Soda ve diğer karbonatlı içecekler şişkinlik ve hazımsızlık sorunlarına neden olabilecekleri için uzak durmanız gerekenlerden biridir.

Sindirime zarar veren ve hazımsızlık, şişkinlik yapan mayalı ve ekşi hamurdan yapılan besinler de uzak durmanız gerekenler arasında yer alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar