Sponsorlu Bağlantılar

Günlük yaşantınızda genel olarak sırt ağrıları, hem bayan hem de erkeklerin en büyük sıkıntılarından biri. Sağlık nedenleri bir yana, aşırı hareketsiz kalmak bile bu ağrılara neden oluyor. Hele ki gün içerisinde masa başı çalışıyor ve kaslarınız hiç hareket etmiyor, çalışmıyorsa, bu ağrılar her zaman peşinizde olacaktır. Sizler de sırt ağrısı için egzersiz hareketleri gerçekleştirerek, ağrılarınızı tam olarak atamasanız da hafifletebilir ve zaman geçtikçe bu ağrılardan tamamen kurtulabilme şansını yakalayabilirsiniz.

Sırt egzersizleri

Masa başında sabit bir şekilde uzun süreli çalışmalar sırt ağrılarını tetikler. Evinizde akşam saatlerinde, bağdaş kurmuş şeklinde oturarak, öne doğru eğilip esneyerek, sırt kaslarınızı gerdirebilir ve çalıştırabilirsiniz.

sirt-egzersizleri

Omuzlarınızı çalıştırın

Ayakta duracak şekilde, omuzlarınızı öne doğru yuvarlak çizermişçesine hareket edebilirsiniz. Böylelikle hem omuz hem de sırt kaslarınız çalışacak ve ağrılarınız belirli bir süreç sonra hafifleyebilecektir.

sirt-agrisi-icin-egzersiz

Kürek kemiklerinizi oynatın

Boynunuza baskı uygulamadan, ellerinizi başınızın arkasından bağlayınız. Daha sonra, kürek kemiklerinizi arkaya doğru esnetebilirsiniz. Esnettikten ortalama 7-8 saniye sonra kendinizi gevşek bırakabilirsiniz. Bu hareket toplamda 3 defa tekrarlanabilir.

sirt-agrisi-hareketleri

Yukarı doğru esneyin

Avuçlarınızı tavana bakacak şekilde, başınızın üzerinde birleştiriniz. Daha sonra, yukarı doğru esneme hareketi yaparak, sırt ağrısı için egzersiz hareketleri arasından bir başkasını gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Bu hareketler dahilinde, bazı kas grupları normalinden daha fazla çalışarak, ağrılarınızın hafiflemesinde yardımcı olacaktır. İlk zamanlar kendinizi zorlamamaya özen göstermeniz önemlidir.

sirt-agrisi-egzersiz-hareketleri

Sponsorlu Bağlantılar