Sponsorlu Bağlantılar

Diyet yapıyorsunuz ama bir türlü kilo veremiyor ve hatta iştahınızı kontrol edemiyorsunuz. Aç kalıyor ve sonra yiyeceklere saldırıyorsanız, bu durumda muhtemelen yedikleriniz sizi tok tutmuyor ve açlık duygunuzu yok hissedemiyorsunuz. Diyet listesi içinde bulunan besinler genellikle kişileri tok tutacak yiyeceklerden oluştuğu için başarılıdırlar. Az yemekten ziyade ne yediğinizin önemi çok büyük. Kilo sorununuz varsa yemek alışkanlıklarınızda yapacağınız ufak tefek değişiklikler bile hem doyabilir, hem de kilo verebilirsiniz. Sofranızda bulunduracağınız tok tutan besinler yardımı ile gün içinde ani açlık krizleri yaşamayacak ve glisemik indeksi düşük besinler aldığınız için de kan şekerinizin aniden düşüp çıkması gibi bir dertle de uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

sebze-corbasi

Zayıflamak isteyenlerin sofralarından asla eksik etmemeleri gerekenlerden biri sebze çorbalarıdır. Besin değeri açısından son derece zengin olmasının yanında, lifli yiyecekler de tüketmiş olursunuz ve çorbadaki su miktarı gün içinde çok fazla acıkmanızı engelleyerek tok kalmanıza yardımcı olur. Yemeklerde önce çorba içmeyi adet haline getirirseniz çok daha az yemek yediğinizi fark edeceksiniz.

tok tutan besinler

Fındık her derde deva mucizevi bir besin kaynağıdır. Sağlıklı bir yaşam için her gün bir avuç fındık tüketimini şart koşan doktorlar, açlık duygusuyla da baş ettiğini söylüyorlar. Fındık, ceviz veya antep fıstığı tüketerek açlık duygunuzu uzun süre bastırabilir ve aynı zamanda çok sağlıklı bir beslenme programı uygulamış olursunuz. Ancak bir günde yemeniz gereken toplam miktarın avuç içiniz kadar olduğunu da unutmamanız gerekir.

diyet-salata

Yoğun lif, vitamin ve mineral kaynağı olan salatalar her diyet listesinin vazgeçilmezlerinden biridir. Zayıflamak istiyorum diyorsanız siz de salata yemeyi bir alışkanlık haline getirmeli ve üstelik kendinize çok farklı salatalar yapmalısınız. Uzun süre tok kalmanızı sağlayacak olan salatalarda dikkat etmeniz gereken tek şey yağ ve tuz oranını mininum seviyede tutmak olmalıdır.

acıktırmayan besinler

Kuru baklagiller de içeriklerindeki mineral ve vitaminler bakımından zayıflamaya yardımcı besinler arasında yer almaktadır. Hem tok tutacak, hem de sağlığınız için ihtiyacınız olan besin değerlerini alacaksınız.

ızgara-balık

 

Tabi ki balık tüketimi zayıflamanın en iyi yardımcıları arasındadır. Omega 3 ve 6, fosfor gibi pek çok değerli vitaminleri bir arada bulunduran balık sağlıklı, uzun bir ömre sahip olmanız için yemeniz gereken en önemli besinlerden biri. Haftada 3-4 kez yiyebileceğiniz balıkları ızgarada veya buğulama şeklinde pişirirseniz diyetinize de yardımcı olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar