Sponsorlu Bağlantılar

Genel Özellikleri

Yay burcu genel özellikleri denildiğinde öncelikle neşeli ve hayat dolu insanlardan bahsetmek gerekir. Akıllı ve zeki oldukları kadar zihinsel olarak da oldukça enerjik olan Yay burçları iyi kalpli ve yardımsever kişilerdir. Özgürlüklerine aşırı derece düşkündürler. İyi eğitimli oldukları kadar sanata karşı da çok yatkındırlar. Sıcakkanlı ve dışa dönük kişiler olduklarından çok sayıda arkadaş ve dosta sahiptirler. Manevi duyguları yüksektir. Her yaştan insanla kolaylıkla iletişim kurarlar ve olgun insanlardır. Şansları genellikle yaver giden Yay burcu insanı felsefeye de düşkündür. Sporun her alanına ilgi duydukları gibi pek çok konuya aynı anda ilgi duyabilirler. Çok çabuk değişen ilgileri nedeniyle biraz şıpsevdi oldukları söylenebilir. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan bu burç mensupları sorumluluk konusunda bir hayli zayıftırlar. Her şeyden çok çabuk sıkılırlar ve sabırsızdırlar. Kaprisli ve iyimser bir yapıya sahiptirler.

Yay Kadını

Kültürel anlamda etkileyici bir donanıma sahip olan Yay burcu kadınları iyi eğitimli kişilerdir. Akılları ve mantıkları ile hareket ederler ve iyi kalpleri ile kırılsalar da çabucak affederler. Zekaları hayranlık uyandırır ve aynı zamanda çok sayıda ilgi alanına sahiptiler. Kavranma konusunda üstün bir yeteneğe sahiptirler ve aynı zamanda pratik bir zekaya da sahiptirler. Aşırı hassastır ve alıngandır. Yay kadınları yolculuğa çıkmayı ve yeni yerler keşfetmeyi severler. Maceracı yanları ağır basar. Arkadaşlarına çok değer verirler ve huzurlarını bozan ortamlarda bulunmaktan kaçınırlar. Her zaman enerjik oldukları için ilgi çekerler. Eğlenmek ve gezmek Yay kadınlarını tarif eden sözcüklerdir. Fedakardırlar ve para konusunda asla tutumlu olamazlar. Elleri çok açıktır ve para tutmayı pek beceremezler. Emir almaktan ya da özgürlüklerinin kısıtlanmasından hoşlanmazlar. Güven tüm ilişkileri için çok önemlidir. Başkalarının fikirlerini almayı çok önemser. Özgürlüklerine düşkün olmaları nedeni ile evliliğe sıcak bakmazlar veya geç evlenirler.

Yay Erkeği

Meraklı ve entelektüel erkeklerdir. Yay burcu erkeği haraketli ve neşeli yapısıyla ilgi çeker. Yeni insanlar tanımayı severler, arkadaşları ile vakit geçirmekten de çok hoşlanırlar. İnsanlara ve çevreye karşı oldukça duyarlıdır. İyi kalplidir ve dost canlısıdır. Her zaman dürüst ve samimi davranır. Durağanlıktan sıkılır ve uzun süre hareketsiz kalamaz. Kapalı yerler Yay erkeği için uygun değildir. Açık sözlüdür, zaman zaman patavatsız olduğu da söylenebilir. Para konusunda elinde av ucunda ne varsa harcayabilir ve sevdikleri konusunda eli sonuna dek açıktır. Yalnız kalmaktan hoşlanır ve asla şikayet etmez. Özgürlüğünden feragat etmek istemez ve bu nedenle evliliğe sıcak bakmaz. Sıkıntıya ve kısıtlanmaya asla tahammül edemez. Kültürlü ve entelektüel insanlardan hoşlanır ve eleştirmeyi sever. Bağlanmaktan korksa da, kendisine baskı yapmayan, özgürlüğünü kısıtlamayacak ve beraber çok iyi vakit geçirebileceği bir bayanla evlenebilir.

 

Sponsorlu Bağlantılar