Sponsorlu Bağlantılar

Genel Özellikleri

Genellikle duygusallıkları ile tanınan Yengeç Burcu, anne baba olarak son derece iyi bir ebeveyn olmaları ile de ün yapmışlardır. Aşırı hassas bir karaktere sahip olan Yengeç burcu, sempatik tavırları ile de pek çok kişiyi kendisine hayran bırakır. Merhameti de ön planda olan özellikleri arasındadır. Zaman zaman ısrarcı tutumlar içine girip insanları sıksa da, genellikle iyi huylu bir burçtur. Evine ve eşine olan düşkünlüğü ile beraber annesine karşı da aşırı düşkün olmaları en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Evlendiklerinde çok iyi bir eş olan burcun kötü yanlarından biri, de sürekli değişen ruh halleridir. Bu anlamda pek çok farklı karaktere sahip oldukları da düşünülebilir. Sabit olamayan Yengeç burçları eşlerini ve sevdiklerini de fazlasıyla kıskanırlar. Aşırı meraklı halleri bir de kuşkucu tavırları ile birleşince ortaya çekilmeyen bir tablo çıkması da kaçınılmazdır. Melankolik halleri de vardır ve kendilerine acıdıkları, içine kapandıkları dönemler de oldukça sık görülür.

Yengeç Kadını

Evine ve ailesine düşkün olan Yengeç kadını, son derece hoş bir çehreye sahiptir.  Genellikle insan canlısıdır ve konuşkan bir yapısı vardır. Sosyal yardımlaşma işleri ile yakından ilgilenir ve merhametlidir. Hassas bir bayan olduğu kadar hisleri de son derece kuvvetlidir. Anaç bir kadın olması ilişkilerinde de şefkat duygusunun oldukça ön plana çıkmasına neden olur. Şaşırtıcı biçimde maceraperest bir yanları da vardır. Evlendiklerinde muhteşem bir eş ve anne olurlar. Para konusunda tutumlu olan Yengeç burcu kadını, savurgan olmadığı gibi, sevdikleri konusunda da asla hesap yapmaz ve oldukça eli açık davranır. Para onun için güç kaynağıdır ve güçlü olmayı sever. Kıskançlığı ikili ilişkilerde zaman zaman sorunlar çıkarsa da son derece sadık bir partnerdir.

Yengeç Erkeği

Dürüstlüğü ile tanınan Yengeç erkeği, ağır başlı ve vakur halleriyle de bayanların ilgisini çeker. Son derece kibar olan Yengeç burcu erkeği, bayanlara her zaman nazik davranır ve saygı içinde ilişkiler yürütmeyi sever. Bakımlı ve güzle bayanlar ilgisini çeker. Kadınlarda dişiliğin ön planda olmasını ister, merhametlidir ve zor durumdaki kişilere yardım etmek ister. Pratik bir zekaya sahip olan Yengeç erkekleri analitik bir zekaya da sahiptirler. Sorunlara çok kısa yoldan pratik çözümler getirirler. Suyu çok sevdiklerinden, yazın denizden, evde de duştan kolay kolay çıkmazlar. Alkol de seven Yengeçler aslında sevdikleri zaman her şeyi aşırı severler. Duygusal ve hassastırlar. İkili ilişkilerinde sadakate çok önem verirler. Para da bu erkekler için çok önemlidir. Parası olan Yengeç erkeği kendisini her zaman güvende hisseder. Cimri değil ama tutumludurlar. Yalandan nefret ederler. Ailelerine düşkündürler ve çok iyi baba olurlar.

Sponsorlu Bağlantılar