Sponsorlu Bağlantılar

Herkes olduğundan daha ince ve çekici bir görünüme sahip olmak ister. Size vereceğimiz tüyoları uygulayarak daha zayıf görünebilirsiniz.

Öncelikle kıyafet seçimlerinizde değişiklikler yapmalısınız. Açık renklerin sizi olduğunuzdan daha iri veya şişman göstereceği gerçeğini unutmayın. Özellikle belli bir bölgenizde kilo sorununuz varsa o bölge için koyu renk kıyafetler seçmeniz doğru olacaktır. Sezonun en moda renklerinden olan haki yeşili ve mor sizin için kurtarıcı olacağı gibi, bordo ve siyah renkleri de bolca kullanabilirsiniz. Füme veya lacivert giysiler de sizi ince gösterecektir. Vücudunuzun neresini ince göstermek istiyorsanız o bölgeye koyu renk giymeyi ihmal etmeyin. Tabi ki tüm bedeninizi kaplayacak koyu renk kıyafetler de iyi seçimlerden biridir.

zayif-gosteren-giysiler

Desenli kıyafetler giyerken dikkat etmeniz gereken daha küçük desenli olanları seçmek olmalı zira elbisenizdeki büyük desenler sizi daha geniş ve kilolu göstereceğinden büyük bir hata olacaktır. Dikine çizgili giysiler de bu anlamda hayat kurtaran ve ince gösteren desenlerin başında gelir.

zayif-gosteren-tuyolar

Kilolarınızı gizlemek ve ince görünmek için minilerden biraz uzak durmanızda yarar vardır. Özellikle etek alırken diz hizasında olanları veya biraz daha uzun boyda olanları tercih ederek çok daha zayıf görünebilirsiniz. Eteğiniz ne kadar kısalırsa, bazen ve baldırlarınızdaki fazlalıklar o kadar dikkat çekecektir unutmayın.

zayif-gosteren-elbiseler

Bacaklarınızın alt kısmı ince ise capri pantolon modellerini tercih edebilir veya bermudalar giyebilirsiniz. Bu yıl da oldukça moda olan sigaret pantolonlar da ince görünmenize neden olacaktır. Arka kısmında cep olan modelleri tercih etmek de kalça bölgesini daha küçük gösterecektir.

ince-gosteren-kiyafetler

Beyaz tenli biri iseniz kilolarınızın bas bas bağırması da oldukça normal olacaktır. Bunu engellemek için biraz bronzlaşmaya ne dersiniz? İster tatilde plajda güneşlenin, isterseniz de sağlıklı şekilde solaryuma gidin. Sonuç olarak bronz bir ten her zaman daha ince gösterecektir.

ince-gosteren-elbiseler

Şort veya mini etek giyecekseniz, bacaklarınız görünecekse o zaman diz kapağınızın altına ve üstüne doğru düzgün bir şekilde yağ sürmeyi unutmayın. Aynı işlemi bacaklarınızın arkasında da düzgün bir hat şeklinde yapmanız bacaklarınızın çok daha ince görünmesi anlamına gelecektir.

ince-gorunmek

Ellerinizdeki tombulluğu gidermek için de küçük bir oje hilesine başvurabilir, ojenizi sürerken tırnak kenarlarınızda pay bırakabilirsiniz. Böylece elleriniz de son derece zarif bir görünüme kavuşacaktır.

tirnak-susleri

Yüzünüzü ince göstermek için makyaj yaparken uyacağınız bazı kurallar işinizi kolaylaştırır. Örneğin, allık kullanırken elmacık kemiklerinizin üzerine değil, aşağı kısmına doğru kullanmayı ve olabildiğince koyu renkte bir allık sürmeyi ihmal etmeyin. Yüzünüzün daha uzun ve zayıf görünmesi için bu tüyoyu mutlaka uygulamalısınız.

zayif-gosteren-makyaj

Eye liner sürerken kuyruğu biraz uzun tutabilirsiniz ancak gözlerinizin altını boş bırakmalı, bir şey sürmemelisiniz. İri gözleriniz yüzünüzün çok daha zayıf görünmesine ve dikkati göz çevrenize çekmenize yarar sağlayacaktır. Kalın kaşlar da zayıf görünen bir yüz için önemlidir. Özellikle yüz bölgeniz genişse, sakın incecik bir kaş sahibi olmayın, bu sizi daha da kilolu gösterebilir. Yüzünüze uygun olacak şekilde kalın formda bir kaş tasarımı yaptırmanız doğru olacaktır.

ince-gosteren-makyaj

Zayıf görünmek için saç modellerinize de dikkat etmelisiniz. Örneğin yüzünüzü ince göstermek istiyorsanız atkuyruğu yapılmış saçlardan ve topuzlardan uzak durmalısınız. Kaküllü saçlar ve kat kat kesilmiş saçlar çok daha ince gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar