Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflayabilmek için sadece çok yemek yemeyi kesmek yetmez. Bunun yanında sporla desteklenen rejimler zayıflamak için oldukça faydalıdır. Zayıflamak için önerilerden biri de yiyecek saatlerini düzenli bir hale getirmektir.

zayiflama-onerileri

Sabah kahvaltıları zayıflama esnasında bile düzenli bir şekilde standarda bağlanmalıdır. Sabah erken saatlerde kahvaltı yapmak çok önemlidir. Metabolizmayı hızlandıran kahvaltı öğünleri daha kolay kilo vermenizi sağlar. Aynı zamanda kahvaltıdan sonra öğle yemeği yemeden önce arada bir meyve tüketerek öğle öğününde daha az yemeye çalışmalısınız. Bu arada yağlı yiyeceklerden, çok tuzlu yiyeceklerden ve hamur işi gibi besinlerden uzak durmalısınız. Ara öğünlerde bir adet meyve yemeyi ihmal etmeyin.

zayiflama-egzersizleri

Akşam öğünlerini saat altıdan önce yemeye özen göstermelisiniz. Belli bir saatten sonra yenilen yiyecekler vücutta depolanır ve kilo almanıza neden olur. Zayıflamak için tavsiyeler arasında yer alan kısa yürüyüşler kilo vermenizi kolaylaştırır. Yürüyüş yerine koşu yapmayı da tercih edebilirsiniz. Yaşınız ve kondisyonunuz koşmaya uygunsa; siz de günlük olarak koşu yaparak zayıflamayı başarabilirsiniz.

Cola gibi çok şekerli ve asitli içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Karnınızda yer alan yağlanma genellikle tatlı içeceklerden ve yiyeceklerden meydana gelen yağ kütlesini oluşturur. Özellikle de göbek bölgesinde yer alan fazlalıktan kurtulmak istiyorsanız tatlı yiyecek ve içeceklere kesinlikle son vermelisiniz. Aynı zamanda kurabiye, börek ve türevlerini tüketmeyerek zayıflama yolunda hızlı adımlarla ilerleyebilirsiniz. Dışarıda bol miktarda satılan fast food tarzı yiyecekleri hiç bir zaman tüketmemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar